top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תMaya Chen

חמישה דברים נפלאים שקרו לי ב-2022


שוב השנה מסתיימת ושוב אני מתפלאת איך היא עברה כל כך מהר. כנראה לא סתם אני מאמינה בכל ליבי באמירה "הזמן עובר מהר" כי הוא באמת לא עוצר ולוקח אותי כל יום עוד צעד קדימה.


בשנה האחרונה אני מתרגלת הרבה הכרת תודה ומצאתי שהמתודה הזו מאוד עוזרת לי ומחזקת אותי, כי היא מחייבת אותי לחפש מה טוב ועל מה יש להודות. וזה לא אומר שאני רק חיובית או לא רואה את הקשיים, אלא זה אומר שאני מחפשת גם על מה אפשר להודות על אף הקשיים והאתגרים.

המתודה הזו מאוד עזרה לי להתמודד עם קשיי הרילוקיישן וההתאקלמות בישראל.


ואני רוצה לאתגר גם אתכם לעשות את זה:

תחליטו שכל ערב אתם כותבים 3 דברים עליהם אתם מודים, קטנים או גדולים ולאט לאט תראו איך אתם מוצאים בקלות גם עשרה. וזה לא שהם לא היו שם קודם, פשוט הפוקוס שלכם לא היה עליהם.

אם החלטתם לנסות אשמח לשמוע איך זה הרגיש והאם זה עזר לכם. 🙂


ואחרי הקדמה ארוכה זו אשמח לשתף אתכם בחמישה אירועים נפלאים שקרו לי ב-2022:


1. פתחתי עסק לייעוץ רילוקיישן

מאז שעברנו לארצות הברית ידעתי שאני רוצה להיות עצמאית. אולי זה עניין של אופי, אולי כי ממש לא בא לי להתראיין למשרות או כי אני אוהבת להיות אחראית לזמן של עצמי. הדבר היחיד שלקח לי זמן להבין הוא- מה אני רוצה לעשות! ואז התחילה הקורונה, הבלוג והפודקאסט שלי הוקמו ונשאבתי חזק לעולם ייעוץ הרילוקיישן. גיליתי כמה אני אוהבת לשתף מהידע שלי, לעזור לאחרים לעשות את תהליך המעבר וכמה אני אוהבת לייעץ וללוות אחרים שמתמודדים עם אותן השאלות שהטרידו גם אותי. וככה, בפברואר 2022 החלטתי לקפוץ למים ולפתוח עוסק פטור בישראל ואח"כ לפרסם את הפוסט הראשון שלי. חששתי, רעדתי אבל עשיתי כשהמוטו שלי מוביל אותי- "Feal the Fear and do it anyway" (זהו גם שם הספר שכתבה סוזן ג'פרס ואני ממליצה עליו בחום!) אני יודעת שלפתוח עסק עצמאי זה טירוף וקפיצה למים אבל עבורי פשוט לא היתה שום אפשרות אחרת ואני שמחה כל יום על הבחירה שלי.

מוזמנים לקרוא עוד על תוכניות הליווי שלי בלינק הזה.


www.mayarelostories.com

2. חגגנו לבת שלנו טליה יום הולדת ראשון בישראל ולא סתם יום הולדת- בת מצווה!


טליה נולדה באפריל 2010.

מכיוון שכל החופשות שלנו בישראל עד היום היו בדצמבר או בקיץ, יצא שלא חגגנו לה אפילו פעם אחת בישראל עם כל המשפחה. אז כשיום הולדת 12 שלה הציץ מעבר לפינה, ידעתי שזוהי הולכת להיות חגיגה גדולה- גם בת מצווה וגם יום הולדת ראשון של טליה בישראל עם כל המשפחה המורחבת.

החגיגה היתה מרגשת מאוד, מלאת מתנות, אהבה ומשפחה מחבקת.

כתבתי עוד על חגיגות בת המצווה בפוסט הזה ואתם מוזמנים לקרוא.


טליה בת 12


3. לא ויתרתי על טיולים בעולם וטסנו לכרתים, אזור היער השחור בגרמניה, פריז ולונדון


אני מאוד אוהבת לטייל. כל טיול כזה בו אני יכולה לטעום את הנוף והתרבות המקומית הוא עבורי כמו אוויר לנשימה ולכן אני מעדיפה לוותר על דברים אחרים ולא על טיולים.

בשנה הנוכחית הייתי בכרתים עם אמא שלי ואחותי, ביער השחור בגרמניה עם המשפחה ובטיול בת מצווה בפריז ובלונדון. כל טיול היה שונה ומיוחד ואני ממליצה על כל אחד מהיעדים האלו.

מאחלת לעצמי בשנה הבאה להגיע לעוד הרבה יעדים מעניינים ומרגשים!
4. יזמתי גם בישראל את פעילות שישי נשי לקהילת הנשים (בעיקר החוזרות) לרעננה

כמה קשה להשתלב במקום חדש, בטח כשאת מעל גיל 40 וכשלא היית בארץ 10 שנים.

ידעתי שלא יהיה לי פשוט אבל לא הבנתי עד כמה עד שנחתנו.

התרבות הישראלית היתה לפעמים זרה גם לי והרגשתי שאני מתחברת יותר לנשים כמוני, שחזרו מרילוקיישן בארה"ב. אז כדי שיהיה לנו הנשים קל יותר להכיר, יזמתי מסגרת מחבקת של מפגש נשים בימי שישי בבוקר פעם בחודש וצירפתי אלי חברה, את דנה לב המקסימה.

אני יודעת שזה לא פשוט ליזום אירועים כשאני עצמי חדשה, אבל הצורך שלי להכיר חברות היה כל כך חזק, שהתגבר על כל "לא נעים לי" או פחד שהיה לי.

הכרתי המון נשים מקסימות פה מהאזור, כך שזה בהחלט Win-Win לכולם ואני ממליצה מאוד למצוא לכם ולכן את המסגרת שמתאימה לכם, כדי לא להרגיש לבד (או ליזום כזאת).5. גיליתי (שוב) כמה כיף זה להיות ליד המשפחה


והיו המון הזדמנויות- טיולים משותפים, ימי שבת אחרי הצהריים אצל אחותי בחצר, סוף שבוע משפחתי יחד, ארוחות ערב וחג, חגיגות ימי הולדת ועוד ועוד

וזה לא הכל- פתאום יש חוץ ממני מי שלוקח לחוגים, מי שעוזר עם קניות או סידורים ומי ששומר על הילדים כשאנחנו המבוגרים יוצאים לזמן איכות לבד.

גיליתי את הכוח של המשפחה גם כשסבתי האהובה אסתר נפטרה ב-6 בנובמבר 2022.

אין ספק שכולנו היינו מאוד עצובים כשסבתא עצמה את העיניים ויחד עם זה, במהלך השבעה גיליתי את המשפחה מחדש, שמעתי המון סיפורים, דיברתי המון עם בנות דודותיי ולמדתי להכיר אותן עכשיו, כשהן בוגרות. אני בטוחה שסבתא הסתכלה עלינו ממקום מנוחתה ושמחה לראות איך המשפחה שבנתה ממשיכה להתחבר ולהתקרב.


אני ואמא במקום האהוב עלי-חוף הים


היו בשנה החולפת עוד הרבה אירועים קטנים אותם נצרתי על ליבי ושעזרו לי להזכר כל פעם מחדש שאני אהובה על ידי בעלי, ילדי, חברותי ומשפחתי.


אני מאחלת גם לכם לכתוב כל יום מה עבר עליכם היום, כדי שתוכלו בסוף השנה להיזכר כמה הרבה עשיתם, כמה הרבה השגתם ובכמה אהבה אתם מוקפים.


שתהיה לכם שנה אזרחית, שנת 2023, טובה ומאושרת!


ממני,

מאיה חן.

Comments


bottom of page