top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תMaya Chen

פרק 40: ניהול כלכלי בראייה מגדרית ברילוקיישן- מאיה חן מראיינת את הללי שומר שלום מפרנקפורט, גרמניהבשיחה המקדימה שלי ושל הללי, עוד לפני שהתחלנו לדבר על העולם הכלכלי והמגדרי, כבר הבנו שלמדנו באותו בית הספר ושאח של הללי למד איתי בשכבה. ככה זה בישראל, תוך כמה דקות של שיחה תמיד מוצאים מכנה משותף או מישהו שמכיר מישהו. 🙂


מכאן ברור שהשיחה זרמה ללא כל קושי גם כשעברנו לדבר על נושא קצת יותר עמוק, שלא מדברים עליו מספיק ברילוקיישן ובכלל- על עצמאות כלכלית נשית, חשיבה כלכלית ותפיסות מגדריות עליהן גדלנו וחונכנו.


הללי שומר שלום
הללי שומר שלום

הללי שומר שלום מגדירה את עצמה כ- Financial ass-kicker לנשים (בעיקר)-

היא מומחית בניהול כלכלי אסטרטגי בראייה מודעת מגדר, יזמת של פלטפורמה דיגיטלית לניהול כלכלי ממוקדת נשים, פעילה בעמותת פעמונים למעלה מעשור ובעברה היתה עו"ד (LLM) ומגשרת.

היום היא בזוגיות עם ערן, הוֹרָה לאריאל ואגם שהן הסיבה והכח להרבה מהעשייה שלה ובשעות הפנאי היא מאוד אוהבת לטייל בקרוואן.

בפרק 40 של הפודקאסט שוחחנו על המון נושאים מעניינים-

דיברנו על התחלה במקום חדש (פרנקפורט), בייחוד כשלא מכירים.ות את השפה ומה עזר להללי ללמוד ולהשתפר בגרמנית. כשהללי הייתה מוכנה לחזור לשוק העבודה הגיעה הקורונה והכריחה אותה לחשב מסלול מחדש.

מחויבויות החיים ניסיון ומזל, לקחו את הקריירה של הללי לעולם הפיננסי, שעד לאותה נקודה היה משני בעולמה המקצועי. ההבנה בכל תחום בו עסקה, כי נשים הן עדיין, לקוחות שקופות בעולם הפיננסי, הלכה והתעצמה. בד בבד, עם הנתונים המצביעים על כך שנשים נמצאות בסיכון כלכלי גבוה יותר.


שילוב של האמור, יחד עם החלטה אישית לנהל את הכסף (לא רק להשקיע אותו) ולייצר שקט וביטחון כלכלי עבור עצמה בדרך חדשה (שלא בהכרח דורשת עיסוק בתקציב חודשי), הביאה אותה להחלטה להתמקד בעשייה שתקדם איזון מגדרי פיננסי וכללי.


הללי התחילה לפעול כדי להעלות את המודעות של נשים לחשיבות של ניהול ההון שלהן, שיותר נשים ירגישו חלק מהעולם הפיננסי, יפנימו את החשיבות של עצמאות כלכלית אישית (ללא קשר לסטטוס משפחתי) ויפעלו להשיג אותה ללא דיחוי.


אני והללי ניהלנו שיחה מאוד מעניינת על המודעות הכלכלית של נשים בכלל ונשים ברילוקיישן בפרט.

שאלה חשובה ראשונה שכל אישה צריכה לשאול את עצמה היא "האם אני חיה בביטחון כלכלי בכל זמן נתון?"

חשוב לכל אישה לבחון האם הקשר שלה מבוסס על תקשורת בריאה בנושאי כסף עם בן/בת הזוג.

זה לא אומר ששני בני הזוג תמיד צריכים לעבוד, אבל כן חשוב ליצור שיח בנושא ולברר שיש תוכנית פעולה כיצד ליצור את האיזון שנכון לנו ולא כי הסלילו אותנו לשם או חינכו אותנו שככה זה צריך להיות.


שוחחנו גם על הרמה הפרקטית ודיברנו על הצעדים הראשונים שכדאי לעשות לפני הרילוקיישן כדי להבין מה המשמעויות הכלכליות של הפסקת העבודה עבור נשים או גברים, ששמים את הקריירה שלהם בצד לטובת הרילוקיישן. לדוגמא הללי ממליצה לבנות תוכנית פעולה לשנים הבאות ולברר האם בכלל בן או בת הזוג יוכלו להמשיך לעבוד בעבודה שלהם גם במהלך הרילוקיישן.

צריך לקחת גם בחשבון שתהליך החזרה לשוק העבודה משתנה בין המדינות השונות והוא לא תמיד מוכר לנו.


לסיכום, דיברנו על כך שניהול כלכלי לא מתבסס רק על עבודה, אלא זו מערכת יחסים שלמה עם כסף ועם ההון שלנו. זה השליטה על מה שיש לנו והיכולת לקבל החלטות לטווח ארוך ולבנות אסטרטגיה. מבחינת הכנסה, היא לא מתבסס רק על עבודה.

דווקא ברילוקיישן יש הזדמנות למציאת דרכים נוספות ליצירת הכנסה, כמו לדוגמא נדלן.מאוד נהנתי מהשיחה בינינו והיא גרמה לי לחשוב על התפיסות הכלכליות שלי ושל המשפחה שלי. אני ממליצה גם לכן לנהל שיח ביניכן.ם על התפיסות הכלכליות שלכן.ם בתור משפחה לאחר שתאזינו לפרק.


אשמח לשמוע מה אתן לקחתן מהפרק ואם אהבתן את הפרק הזה, שתפו אותו עם אנשים נוספים שאתן חושבות שהוא יכול להיות רלוונטי עבורם.

 

ואם אתן מתכננות רילוקיישן לארצות הברית ומחפשות אוזן קשבת והכוונה איך להתמודד עם אתגרי הרילוקיישן - כתבו לי לאימייל maya.chen.relo@gmail.com או שלחו לי ווטסאפ 058-6905012 ונקבע פגישת היכרות ללא תשלום.

והכי חשוב שתדעו-אתן לא לבד בתהליך הזה!


 

להאזנה לפרק לחצו פה:המסר של הללי:

המסר של הללי שומר שלום


קצת תמונות מחייה של הללי שומר שלום-
ליצירת קשר עם הללי שומר שלום:

לאימייל של הללי שומר שלום:


לפייסבוק של הללי שומר שלום:


ללינקדאין של הללי שומר שלום :


לאינסטגרם של הללי שומר שלום:ליצירת קשר עם מאיה חן:

לאתר שלי "מאיה חן-ייעוץ רילוקיישן":

לעמוד הפייסבוק של "מאיה חן- ייעוץ, ליווי ותמיכה בתהליכי רילוקיישן": https://www.facebook.com/20minfromseattle


לאינסטגרם של מאיה חן:


לקהילת הפייסבוק "ביחד ברילוקיישן" בה ננהל דיונים ושיחות על הפודקאסט
**מוזיקה ע"י https://www.scottholmesmusic.com/


Commentaires


bottom of page